niedziela, 21 listopada 2010

17 - Znaczki


Dzisiejszy odcinek będzie filatelistyczny, takie małe porównanie znaczków dwóch poczt. O co dokładnie chodzi dowiecie sie po przesłuchaniu. W tle muzyczka z Jamendo. Płyta Celtic Chill - Reflections - myślę że niezła :) Wstawki w podkascie są z filmu Dekalog 10 który poza tym ze jest o 10-tym przykazaniu , traktuje także o znaczkach :)

Posłuchaj Odcinek

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Niestety nie podoba mi się ten odcinek. Ale to oczywiście moja subiektywna opinia. O samolotach słucha się znacznie ciekawiej.

Andrzej vel Kogut pisze...

Faktycznie o samolotach więcej pasji. Wielkie dzięki za wspomnienie o moim podkaście. Jeśli chodzi o serie filatelistyczne, to częściowo masz rację - z sakrum nie powinno się robić profanum i oszczędniej puszczać serie (np. Matki Boskie). Co do świątecznych to współpracuję z firmami robiącymi "współczesne", "świeckie" kartki świąteczne. Wolę jednak tradycyjne - kwestia gustu. Architektura sakralna. Zdecydowanie nie masz racji. Po prostu najlepsze budowle w większości należą do dzieł kościelnych - zobacz nawet tu: http://www.graf-ika.pl/orda/ - 260 litografii z XIX wieku przedstawiających miejsca historyczne Polski. Do dziś tylko kościoły zostały prawie.

Z chęcią zobaczyłbym polskie serie, ale czego? Czym Polak może pochwalić się za granicą?

Pshemko pisze...

Po wielkim sukcesie jakim będą kalendarze od Bemolla, za rok wypuścimy znaczki z podkasterami :) I nie będzie ograniczeń do 12 miesięcy.

Wiola pisze...

A mi się podobał odcinek.
Ciekawa ta historia z Douglasem Baderem :-)
Kiedyś zbierałam znaczki, jak będę w domu to wygrzebię swój stary klaser. Miałam chyba jakieś znaczki upamiętniające polskie bitwy, kościelnych wtedy nie było (albo bardzo mało)-czasy komuny.

Angel pisze...

.. ja se tak ino mysle.. troche to smisznie teraz moze zabrzmiec od faceta historyczne "chcesz wpasc do mnie obejrzec moje znaczki?" . tak.. dewocjonalnie .. ;]

[slawko] pisze...

No ale wielkanoc to nie jest swieto zajaczka ani jajka. Tylko do tego sie przyczepie ;)